Vytvor si svoju ekonomiku!

Autor: Peter Betyár | 30.11.2013 o 17:23 | (upravené 30.11.2013 o 18:12) Karma článku: 4,89 | Prečítané:  535x

Minulý týždeň sme sa zúčastnili seminára vo Varšave, kde prednášal jeden z najväčších rečníkov a motivačných spíkrov vôbec – pán Bob Proctor. Priznám sa, bol som plný očakávania, pred seminárom som si ho predstavoval ako vyzerá, pretože dovtedy som ho poznal len z jeho kníh a z filmu Tajomstvo.

Predsa len o rok oslávi svoje 80 narodeniny a  jeden z mojich veľkých snov bolo byť na jeho seminári! Prečítal som jeho knihy a film Tajomstvo v ktorom účinkoval mi navždy zmenil život.

Predal milióny kníh po celom svete, podniká v 94 krajinách sveta. Taký je veľký BOB, ako mu my doma hovoríme.

Po príchode na hotel, kde sa seminár konal bolo z diaľky poznať, že sa tu deje niečo veľké. Ľudia stáli v radoch na registráciu. Potom sa otvorili dvere, obrovská sála sa zrazu naplnila. A až vtedy mi prišlo, že sa mi plní môj ďalší sen – vidieť ho a počuť ho naživo.

Všetci ho privítali tak ako sa na velikána patrí. Obrovským potleskom. Pozitívna energia sa dala krájať sálou, všetci mali v rukách perá a poznámkové bloky. Každý si chcel odniesť to svoje. Čo ma ako prvé potešilo bolo to, že okrem Poliakov prišlo aj dosť Slovákov a Čechov. Možno ste tam boli aj VY, ale ak nie, prinášam Vám jeho posolstvo.

Každý z nás má schopnosť tvoriť svoju ekonomiku. Ak nie si líder, robíš to, o čom rozhodnú iný! Keď si líder, rozhoduješ sám! Bolo prvé čo nám Bob povedal…

Kniha Mysli a zbohatni od Napoleona Hilla mi navždy zmenila život. Kým som ju neprečítal, bol som zamestnanec s veľmi malým príjmom. „Vtedy som mal 26 rokov“, hovorí Bob. „Odvtedy uplynulo takmer 53 rokov a tú knihu som neprestal študovať. Čítam ju každý deň, precestovala so mnou celý svet.“ A zrazu nám z ochranného obalu vytiahol tú knihu. „Odgumičkoval“  ju a bolo vidieť, že ju skutočne číta každý deň.

Ako dosiahneme to, čo chceme?

Musíš sa správať tak, ako by si to už dosiahol. Buď tou osobou! Každý chce slobodu, čas a peniaze, ale robiť niečo čo nechceme nám dá výsledky, ktoré nechceme! Ak budeš robiť to, čo je v tejto knihe (Think & Grow Rich – v slovenčine Mysli a zbohatni – Napoleon Hill ) celý tvoj život sa zmení!

Ľudia nerobia to, čo milujú! A viete prečo?- boja sa neúspechu, majú predsudky a výhovorky, akoby žili dva životy. Ak chceš uspieť, mal by si porozumieť, že to aké budeš mať v živote výsledky záleží od toho na akých princípoch pracuje tvoja myseľ.

Ak niekto vraví, že peniaze sú zlé – klame! Peniaze sú tým prostriedkom, ktoré Ti dajú slobodu, čas a v konečnom dôsledku peniaze robia ďalšie peniaze.

Ak ste doteraz neuspeli a chcete uspieť, nezmeníte to tým, že sa budete snažiť zmeniť svoju existujúcu realitu, ale môžete to zmeniť tým, že vytvoríte taký model, ktorý ten predošlý a teda aj jeho realitu úplne zmaže.

Máš niečo dobré v živote? Podeľ sa s niekým o to, pokiaľ tak neurobíš, neužiješ si to.

„Ak chceš byť v živote slobodný, free, musíš byť najprv sám sebou!“ pokračoval Bob.

Každý z nás by mal mať svoje SNY A CIELE, ale aj 3D.

1. DIRECTION –  SMEROVANIE

2. DESISION –  ROZHODNUTIE

3. DISCIPLINE –  DISCIPLÍNU

Všetci  máme problémy, ale rozdiel medzi úspešným je ten, že TY ako úspešný kontroluješ problémy, nie problémy TEBA.

Všetci z nás by mali mať svojho mentora a kouča, bez rozdielu! Bob vraví, že okrem úspechov zažil aj pády. Zarobil milióny dolárov, ale vraví, že pokiaľ si biznis vyžaduje tvoju prítomnosť- tak to nie je biznis, ale JOB. Všetko je v hlave a dnes existujú také nástroje, kedy zbohatnúť môže úplne každý. História zarábania peňazí je stále tá istá. Zarábať veľa peňazí neznamená pracovať tvrdo. Uč sa od najlepších, modeluj ich!

Všetko je o paradigmách! Paradigmy sú súhrnom návykov, ktoré sme zdedili  od iných ľudí.

Niekedy sa nám stáva, že keď je pre nás niečo logické – tak sa tým nezaoberáme. Logika nás zastavuje.

Expandujte svoje myšlienky. Bob nám všetkým odporúča študovať aspoň 1 hodinu denne. Dať si to ako záväzok. Podľa neho a on sám je toho príkladom, že LIMITY NEEXISTUJÚ!

Potom sa nás spýtal, či sme videli niekedy myseľ. Aj keď sme ju nevideli, vieme ju zmeniť. Všetci premýšľame v obrázkoch. Každá jedna myšlienka má obraz. Vysvetlil nám vedomé a podvedomé myslenie.

Zarábať veľa peňazí môže byť hrou. Prirovnal to k puzzle. K malým kúskom, ktoré keď pospájame, vznikne niečo VEĽKÉ. Predovšetkým by sme si mali želať niečo, byť pripravený a veriť si!

Porozprával nám aj príbeh z natáčania filmu the Secret a v súvislosti s ním aj povedal, že nikdy nemôžeš vedieť aký veľký dokážeš vybudovať biznis, ale aj to, že VŠETKO JE MOŽNÉ PRE TOHO – KTO VERÍ.

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, kliknite na “Páči sa mi”, alebo ho zdieľajte so svojimi priateľmi. Ďakujem

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?