Najväčšie Tajomstvo

Autor: Peter Betyár | 30.11.2013 o 12:27 | (upravené 30.11.2013 o 18:12) Karma článku: 4,02 | Prečítané:  493x

Vedeli ste, že najväčším Tajomstvom toho, akým smerom sa vyvíja náš život- je sila rozhodnutia? To ako vyzeráme, to ako sa cítime, koľko zarábame, akú máme partnerku, partnera, či bývame vo vile, alebo v prenajatom byte? Za všetkým je naše rozhodnutie.

The SecretThe SecretThe Secret

Chcem sa s Vami dnes podeliť o päť tajných kľúčov. Každý z daných kľúčov, ktoré Vám dnes chcem odovzdať Vám pomôže najmä vo chvíli, keď sa práve nachádzate pred VÁŽNYM ROZHODNUTÍM, ABY STE SA ROZHODLI SPRÁVNE, ALEBO POKIAĽ SA PRÁVE NACHÁDZATE VO FÁZE ŽIVOTA, KEDY CHCETE SKUTOČNE ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT OD ZÁKLADU, ALEBO SI HĽADÁTE PRÁCU, JE JEDNO AKÚ VÝZVU PRÁVE V TEJTO CHVÍLI RIEŠITE.

 

1. KĽÚČ

SITUÁCIU, VIĎTE TAKÚ AKÁ JE, ALE NIE HORŠIU ANI LEPŠIU NEŽ AKÁ V SKUTOČNOSTI JE.

Nemám na mysli teraz pozitívne myslenie, alebo afirmácie, aj keď sú veľmi dôležité. Ale pred skutočným zásadným rozhodnutím Vám afirmácie život nezmenia. Mám tým na mysli napríklad to, že po prvýkrát v histórii v dôsledku RECESIE Američania UVERILI, že ich budúcnosť nebude taká jednoduchá aká bola v minulosti a to sa netýka len USA, ale aj nás v EURÓPE. Mám tým na mysli to, že práve to môže byť priamy dôsledok, prečo sú ľudia zdeprimovaní, nemajú silu ísť ďalej, mnohí z nich sa stávajú alkoholici, užívajú drogy, nechce sa im žiť,  pretože musia splácať hypotéky, záväzky a keď stratili prácu, nemajú to ľahké. Sú z toho nahnevaní, frustrovaní.

Možno práve Vy sa nachádzate v podobnej situácii, ste zdeprimovaný, zlomený.

Alebo ak ste obézny a chcete schudnúť. Vy si nemôžete povedať, že mám veľké kosti, ale samotný fakt, že ste obézny, je to, že nemáte pravidelný pohyb, jete nezdravo a celý deň pozeráte na nezmysly v médiách. Takže SITUÁCIU, VIĎTE TAKÚ AKÁ JE, ALE NIE HORŠIU ANI LEPŠIU NEŽ AKÁ V SKUTOČNOSTI JE.

 

2. KĽÚČ

ODHAĽTE SKUTOČNÚ PRAVDU A POZRITE SA JEJ PRIAMO DO OČÍ

Ak napríklad hľadáte prácu a je pravda, že v týchto časoch je ponuka práce chabá a Vy hľadáte každý deň prácu preto, aby ste mohli normálne  fungovať, ale odvetvie v ktorom hľadáte prácu, už medzičasom vypadlo z trhu, mali by ste sa pozrieť pravde priamo do očí. To znamená, že ak ste pracovali napríklad vo fabrike, ktorá vyrábala audio kazety a Vy ste tam pracovali 30 rokov, môžete hľadať naďalej, ale nepozreli ste sa pravde priamo do očí, pretože DNES JE DIGITÁLNY SVET, a sú tu minimálne CD nosiče a to nehovorím o prelomových technológiách, smartfónoch, tabletoch a podobne. Mám na mysli to, že ak sa  sa chcete vo Vašom živote posunúť a ak si nahovárate, že VY NIČ INÉ NEDOKÁŽETE, tak VEDZTE,  ŽE DOKÁŽETE. Možno práve teraz si hovoríte, že čo ja o tom viem, že ,,nemám obuté Vaše topánky,, rozumiem, ale mali by ste mať situáciu pod kontrolou. Viďte realitu takú aká je, práve TU A TERAZ.

 

3. KĽÚČ

OBJAVTE NOVÚ VÍZIU A BUĎTE SILNÝ

Aby ste sa mohli posunúť ďalej vo svojej situácii, nech už je akákoľvek v tejto chvíli, mali by ste objaviť novú víziu, to znamená, že ak sa chcem niekam posunúť v živote, mal by som objaviť to svoje PREČO sa tam chcem dostať. To Vám dodá ten pravý džús, tú pravú silu, emóciu. Ak objavíte svoje PREČO to chcem zmeniť, dosiahnuť, prečo tam chcem ísť , mať to, vlastniť to.

Ak práve riešite svoj partnerský vzťah, predstavujte si svoju ideálnu partnerku, partnera. Aký by mal byť?, ako vyzerá?, čo má oblečené?, aké hobby má ? Vizualizujte si ju/jeho a nebuďte skromný, veď hľadáte ideálneho, životného partnera na celý život. Ak riešite prácu, tak si predstavte svoju ideálnu prácu snov. Kde je to ? v akom prostredí, v ktorom meste ?, kto je Váš ideálny šéf ?, alebo ste ním VY sám?, kto je Váš ideálny zákazník? To všetko je vízia, to všetko je to Vaše prečo.

 

4. KĽÚČ

NÁJDITE NIEKOHO, KTO SI PODOBNOU SITUÁCIOU PREŠIEL A UČTE SA Z JEHO STRATÉGIE

Existujú dve možnosti. Buď niekoho už poznáte, kto dosiahol to isté, po čom túžite VY a je Vašim vzorom, pretože kroky, ktoré tá osoba podnikla viedli k úspešnému dosiahnutiu cieľa. A teda sa učíte priamo z jeho stratégie, alebo dostanete nápad, myšlienku a postavíte svoju stratégiu. Osobne doporučujem, aby ste sa učili zo stratégie iných ľudí,  pretože nie je nič lepšieho ako sa učiť zo skúseností iných .Opýtať sa ich, aké to bolo, keď….Majú to zažité, vyskúšané……V tom druhom prípade Ak máte svoj nápad, vymyslite stratégiu, ale BUĎTE AKČNÝ, Pustite sa do práce, urobte ten krok a nepochybujte o sebe.

 

5. KĽÚČ

DAJTE PODSTATNE VIAC AKO STE OČAKÁVALI, ŽE DOSTANETE SPAŤ

Za všetkým je predovšetkým LÁSKA a Váš  POSTOJ. Láska ako taká má rôzne podoby, ale keď by sme si to mali zrekapitulovať dnes o čom bolo týchto 5 kľúčov, tak veľmi ľahko dostanete odpoveď, že za všetkým je láska a Váš postoj. Ukážte ľuďom svoj postoj, entuziazmus, lásku, dobro, vášeň a Vaše nadchnutie pre Vašu víziu, vložte do toho srdce a nič za to neočakávajte a dajte vždy VIAC.

Vaša odmena bude sladká.

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, kliknite na “Páči sa mi”, alebo ho zdieľajte so svojimi priateľmi. Ďakujem
Alebo navštívte môj web www.peterbetyar.com
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?